Slávia UKSlávia UK

Zomrela Xénia Rovná


(2. 12. 2014)

V pondelok 1.12.2014 v ranných hodinách vo veku 85.rokov zomrela bývalá volejbalistka Slávie UK Doc.PaedDr. Xénia Rovná, CSc. Bola členka družstva volejbalistiek Slávie UK, ktoré získali historicky 1.titul majstra ČSSR a následne v roku 1967 ho aj obhájili. Trénerom tohto družstva bol zakladateľ ženskej Slávie Prof. Miroslav Rovný, ktorý bol jej manželom. Jej spoluhráčkami boli známe volejbalistky z toho obdobia Judka Bendeová, Hilda Pisarčíková - Mazúrová, Marcela Bukovinská, Mária Vavrovičová, Jana Štefková - Kohútová, Viera Kusá, Dana Mačurová, Viera Rosenbergerová a Mária Javorčíková - Mališová. O rok neskôr sa členkou tohto majstrovského družstva stala aj naša súčasná trénerka mládeže Zuzana Ružičková. Po roku 1967 Xénia Rovná ukončila aktívnu športovú činnosť a zamerala sa na športovú gymnastiku. Učila ju na Fakulte telesnej výchovy a športu, kde pôsobila aj ako vedúca katedry športovej gymnastiky.  Posledné roky života strávila prevažne v obci Baďan neďaleko Banskej Štiavnice. Posledná rozlúčka bude vo štvrtok 04.12.2014 o 9.30 hod. v bratislavskom krematóriu. Česť jej pamiatke.       Smútočné parté.

Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1035393, dnes je: 8. december 2023, 13:49]