Slávia UKSlávia UK

Slávia zdolala Doprastav 3:1 a získala bronz (MEVZA)


(5. 3. 2012)

Volejbalistky Slávie EU Bratislava získali bronzové medaily v Stredoeurópskej lige 2011/2012. V slovenskom súboji o bronz na záverečnom turnaji Final Four v hale Multiversum vo Schwechate zdolali mestkého rivala Doprastav Bratislava 3:1. Slávia získala medailu druhýkrát v histórii tejto súťaže, predtým sa tešili zo striebra v roku 2006. Doprastav neobhájil bronz z minulého roka. Zlato získal prekvapujúco slovinský Maribor, ktorý vo finále zdolal domáci SVS Post Schwechat 3:0!

finále:
SVS Post Schwechat - Nova KBM Branik Maribor 0:3 (-25, -23, -23)
Zápas trval: 84 minút. Rozhodovali: K. Záhorcová (ČR) a D. Viktoríni-Lisá (SR), 400 divákov.
SVS: Hagglund 4, Simič 13, RADOSOVÁ 8, Engelhardt 7, Cooper 8, Inič 3, libero Kayla (HATINOVÁ 3, Rimser 1, Seidl 0, Ojo 1, Ma Li 0). Trénerka: I. Brandstetter.
Branik: Milosavljevič 6, Blagne 5, Ammerman 15, Potokar 13, Kaučič 6, Hutinski 6, libero Prokovič (Pehnec 0, Kučej 0). Tréner: B. Najdič.

o 3. miesto:
Doprastav Bratislava - Slávia EU Bratislava 1:3 (-17, 19, -13, -15)
Zápas trval: 95 minút. Rozhodovali: Zidaničová (Chorv.), Miklošičová (Slovin.), 100 divákov.
DPS: Jelínková 1, Palgutová 9, T. Crkoňová 1, Drobňáková 0, Rojková 22, Šmitalová 7, libero Valachová (B. Koseková 1, Vargová 0, Hensonová 9). Trénerka: E. Koseková.
Slávia: Smataníková 1, Golitková 11, Herelová 9, E. Salanciová 14, Kuciaková 15, Kóšová 18, libero Hinzellerová (Mitrengová 0, Rákošová 0, Krišková 0, Svatošová 0). Tréner: M. Hančík.

Doprastav nastúpil do zápasu o bronz s dvomi zmenami v zostave, keď v základe hrali Drobňáková a Šmitalová. Doprastaváčky v bielych dresoch začali lepšie a na prvom technickom timeoute viedli 8:5. Slávia sa však zobudila a pri podaní nahrávačky Smataníkovej otočila na 10:8 vo svoj prospech. Slávia výborne blokovala a získala ďalšie dva body. Za stavu 8:12 vymenila trénerka Doprastavu nahrávačky, na ihrisko prišla Barbora Koseková. Na druhom technickom timeoute viedla Slávia 16:10. Doprastav esom Rojkovej znížil na 15:18 a tréner Hančík si zobral time. Slávia však dobre servovala a zvýšila na 21:15 po šikovnej ulievke Salanciovej z doskoku. Následne dala eso Herelová a bolo už 22:15. Slávia vyhrala prvý set 25:17.

V druhom sete nastúpila na bloku Pencová za Crkoňová. Na smeči zostala Hensonová. Slávia viedla v úvode 4:2, lenže Palgutová esom vyrovnala. Pokračovalo sa bod po bode, na prvom technickom timeoute viedla Slávia 8:7 po úspešnom bloku Kóšovej. Slávistky sa do brejku dostali po ese Golitkovej a bolo 11:9. Doprastav však zásluhou Rojkovej vyrovnal na 12:12. Pri servise Hensonovej sa dokonca Doprastav dostal do vedenia 14:12 a nasledoval oddychový čas Slávie. Oba tímy v týchto momentoch predvádzali pekný volejbal, diváci sledovali krásne zákroky v obrane v poli, ale navrch mal Doprastav a Rojková upravila na 16:12. Zverenkyne Evy Kosekovej mali v týchto momentoch navrch a viedli už 20:15 po krásnom útoku stredom Pencovej. Doprastav vyhral druhý set 25:19, keď na jeho konci bol úspešný blok Šmitalovej. Boj o bronz pokračoval.

Úvod tretieho setu vyšiel lepšie Slávii, keď viedla 5:3. Na prvom technickom timeoute bolo už 8:4, keď sa na kolíku presadila Kuciaková. Tá istá hráčka sa potom blysla pekným blokom a bolo už 11:5 pre Sláviu. Po skvelom servise Smataníkovej zaklincovala na sieti Kóšová, následne predviedla ďalší blok Kuciaková a bolo už 15:6. Na druhom technickom timeoute viedla Slávia 16:8. Slávia jednoznačne dominovala a viedla už 22:11! Slávia vyhrala tretí set hladko 25:13.

V treťom sete viedol Doprastav pri servise Pencovej 6:3, ale Slávia rýchlo otočila na 7:6 vo svoj prospech. Na prvom technickom timeoute však viedol Doprastav 8:7. Pokračovala sa ako na hojdačke, 10:8 pre Sláviu, potom Rojková upravila na 11:10 pre Doprastav. Slávia však pritlačila na servise a po Kóšovej bloku viedli hráčky v modrých dresoch 14:12. Na druhom technickom timeoute bolo 16:13 po krásnom bloku Kóšovej. Slávia bola na konci a zvýšila svoj náskok už na 19:13. Na servise stále Kuciaková. Slávia dominovala a po ďalšom bloku výborne hrajúcej Kóšovej bolo už 21:13! Hráčky Doprastavu boli v kŕči a otočili až za stavu 24:13. Slávia nakoniec zásluhou Kóšovej využila tretí mečbal, vyhrala štvrtý set 25:15 a získala bronz.

Eva Koseková, trénerka Doprastavu: "Po včerajšom nevydarenom zápase s Mariborom, keď nás súper hneď v úvode zaskočil výborným servisom, sme sa chceli dnes vyvarovať týchto chýb. Slávia nás však zatlačila podaním, na druhej strane my sme servis kazili. Myslím, že najväčší rozdiel bol v útoku, kde sme urobili neuveriteľné množstvo chýb a Slávia bola lepšia aj na bloku. Keď nezložíme loptu, tak jednoducho nemôžeme vyhrať. Nastúpili sme v pozmenenej zostave oproti včerajšku, ale potom sme to museli vrátiť späť. Hráčkam sme prízvukovali nech zabudnú na včerajší zápas, že sa začína od nuly a musia do toho zápasu dať všetko. V sobotu sa začína play-off, sme trochu v útlme, ale verím, že sa dáme dokopy."

Martin Hančík, tréner Slávie EU: "Pre nás je veľmi dôležité, že sme vyhrali, pretože sme mali sériu prehier, ktorá bola spôsobená aj zraneniami. Som rád, že aj hráčky, ktoré boli po zranení ako Kuciaková a hlavne Golitková dokázali ísť cez bolesť a zvládli to. Dôležité bolo, že sme zlepšili servis a Doprastav nám neutiekol na začiatku tak ako v predchádzajúcich zápasoch. Dievčatá si nechceli nechať ujsť šancu zdolať Doprastav, bojovali a za výkon im chcem poďakovať. Zo zisku bronzu sa veľmi tešíme a verím, že si nájdeme čas aj na oslavu. Pred play-off nás toto víťazstvo vzpruží a vleje nám sebadôveru."

Miroslava Kuciaková, smečiarka Slávie EU: "Odhliadnuc od prehratého setu, kedy sme poľavili vo všetkých činnostiach, tak myslím, že dnes nám výborne vychádzala obrana a útok a podali sme dobrý kolektívny výkon. Po zranení som to nemala jednoduché, ale v takýchto zápasoch necítite bolesť a povznesiete sa nad to. Túto výhru sme potrebovali ako soľ, pretože od októbra, novembra hráme v pozliepanej zostave. Verím, že stihneme aj nejakú malú oslavu."

Zdroj: Filip Hudec, SVF, Schwechat


Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1047706, dnes je: 29. február 2024, 04:01]