Slávia UKSlávia UK

Prehra v Kamniku 3:1


(28. 10. 2011)

Prehra v Kamniku 3:1
22.10. 2011

V Kamniku sa nám v predchádzajúcich sezónach darilo.  Naše družstvo prišlo do Kamniku s odhodlaním vyhrať a odčiniť zbytočnú prehru s týmto družstvom na Slávia Cup. Žiaľ prvý set nám nevyšiel. Od druhého setu sme však hrali s Kamnikom vyrovnaný zápas. Bol dobrej úrovne, pričom Kamnik pred domácim obecenstvom hral ešte lepšie ako na turnaji Slávia Cup (prehrali sme 1:3). V kľúčových momentoch bol údernejší a istejší v útoku. Rozhodujúce momenty boli v 3. a v 4. sete 19:17 pre nás. Žiaľ koncovky nám nevyšli a tak snaha minimálne o tajbrejk vyšla naprázdno. 

 

Calcit Kamnik - Slávia EU BA 3:1 (17,-17, 20, 23).

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Svatošová, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Rákošová, Mitrengová, Krišková, Smataníková).

 

1.set:

Naše družstvo začalo veľmi zle.  Málo aktívne  v útoku, na podaní. Súper sa rýchlo dostal do vedenia a celý set vysoko viedol. Našim hráčkam nepodarilo dostať do správneho tempa a počas celého setu neodolali tlaku súpera. Kamnik hral veľmi dobre v útoku a obrane v poli. Prehrali sme vysoko 25:15.

 

2.set:

Do druhého setu sme začali s nahrávačkou Smataníkovou. Od začiatku sme prebrali iniciatívu. Zlepšili sme obranu na sieti, útok a o obranu v poli. Vychádzalo nám aj podanie. Súpera sme zaskočili a otočili priebeh hry. Vyhrávali sme od začiatku pomerne vysoko a set jasne vybojovali tým istým rozdielom 25:17 ako Kamnik v 1.sete.

 

3.set:

Tretí set bol už vyrovnaný. Nám sa hra darila podobne ako v predchádzajúcom sete. Kamnik však zlepšil hru na sieti a v obrane. Hra bola až do polovici setu vyrovnaná. Naše družstvo potom viedlo 17:15, neskôr 19:17 a zdalo sa, že by mohlo dotiahnúť set do víťazstva. V závere však zlepšil Kamnik servis, naše hráčky zle prihrávali neúčinne  útočili a Kamnik bodoval 7 x za sebou! Z 19:17 bolo naraz 19:24. Nám sa podarilo dať už len jeden bod. Prehrali sme dosť zbytočne 20:25.

 

4.set:

Priebeh tohto setu bol podobný ako  predchádzajúceho. Obe družstvá hrali vyrovnane. V našom družstve sa v útoku presadzovala najmä Kuciaková a Kóšová. Hinzellerová a Kuciaková hrali dobre v obrane v poli. Stav bol vyrovnaný až do závere setu (20:20). Naše dievčatá sa ujali vedenia 22:21 a mali možnosť získať dôležitý 23. bod. Nepodarilo sa, súper otočil a viedol 23:22 a mal aj mečbal 24:23. Našim hráčkam sa nepodarilo vyrovnať a tak súper získal rozhodujúci 25. bod  a víťazstvo 3:1. Škoda záverov v 3. a 4. sete lebo naše družstvo malo na tajbrejk, čo by znamenalo zisk minimálne jedného bodu do tabuľky MEVZY.

 

Najviac bodujúce a najúspešnejšie hráčky a (naša štatistika):

Kuciaková 18 b.(Ú:12, B:5, Pod:1), Kóšová 9 b.(Ú:7, B:2).

 

Najbližší zápas zohrá naše družstvo v stredu 26.10. s Post Schwechatom o 16.00 hod.

 

v.h.


Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1047687, dnes je: 29. február 2024, 02:18]