Slávia UKSlávia UK

Turnaj v Budapešti


(26. 9. 2010)

Turnaj v Budapešti.

 

V rámci dohodnutých recipročných turnajov medzi našim klubom a BSE Budapešť, zorganizoval domáci klub 1 dňový turnaj v ich športovej hale.

Okrem nášho majstrovského družstva a domáceho, tiež minuloročného majstra Maďarska, sa na turnaji zúčastnilo prvoligové družstvo Szekesfeherváru.

 

1.zápas:

Slávia UK EU – Szekesfehervár 2:3 (-17,22,22,-23,-13)

Naše družstvo v tomto zápase nehralo dobre. V úvode zápasu a celý 1.set hralo nedôsledne, nepresne a slabo najmä na podaní a v obrane v poli. V 2. a 3. sete nastalo zlepšenie v obrane, hre na sieti, v poli a v protiútoku. Výsledkom boli víťazné sety na 25:22. 

V 4.sete naše hráčky pokračovali v zlepšenej hre a neustále viedli o 2-3 body. V závere setu dokonca  21:17. Potom však prišli zbytočné chyby na príjme podania, na podaní a súper vyrovnal na 23.23 a nakoniec aj zvíťazil 25:23.

5.set bol síce vyrovnaný, ale naše družstvo stále viedlo 4:2, 7:6, a 11:7. Pri tomto stave nastali v našej hre opäť nepresnosti a hrubé chyby v  útoku a najmä na podaní. Súper veľmi dobrou obranou v poli a technickým útokom znižoval a vyrovnal na 13:13. Za tohto stavu opäť nepresnosti a nedôsledný útok nás stál víťazstvo v tomto zápase.

Naše hráčky mali v tomto zápase 17 pokazených podaní(!) a viaceré zbytočné taktické chyby.

 

2.zápas:

BSE Budapešť : Slávia UK EU 3:0 (19,12,28)

V druhom zápase turnaj malo naše družstvo proti výborne hrajúcemu domácemu družstvu len malú šancu na víťazstvo. Obidva prvé dva sety boli jasne v ich réžii, keď výborne bránili a útočili. Naše dievčatá sa snažili hrať lepšie a bojovnejšie ako v 1.zápase. To, ale v prvých dvoch setoch na súpera nestačilo. 3.set bol z našej strany najlepší. Bol od začiatku až do konca veľmi vyrovnaný. Rozhodovalo sa v dlhej koncovke, v ktorej sme mali 2 setbaly za stavu 26:25 a 27:26. Zlá obrana na sieti a v obrane nás pripravila o víťazstvo v tomto sete. Domáce družstvo využilo 3. setbal a zvíťazilo 30:28 a celý zápas 3:0 Po predchádzajúcom víťazstve proti Szekesfeherváru 3:0 sa stalo tak víťazom turnaja. 

 

Naše družstvo nepreukázalo podobnú dobrú výkonnosť ako na predchádzajúcom turnaji v Olomouci.

Často hralo nedôsledne, nepresne, s chybami na podaní a v útoku.

Na turnaji hrali všetky hráčky, vrátane  juniorskej reprezentantky Kriškovej (2.zápas). Golitková pre preťaženie kolena v 2.zápase nehrala. Kóšová po ME junioriek dostala voľno.

Turnaj sa hral s novým modelom lôpt zn. Molten, na ktoré si naše hráčky ťažšie zvykali.

 

Umiestnenie družstiev na turnaji: 1. BSE Budapešť, 2. Szekesfehervár, 3. Slávia UK EU.

 

v.h.


Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057078, dnes je: 22. apríl 2024, 08:58]