Slávia UKSlávia UK

Problematické finále československého pohára


(6. 4. 2006)

V dňoch 11.- 12.marca 2006 sa uskutočnil 4.ročník finálový turnaj Česko-Slovenského pohára. Po problematickom pridelení jeho organizovania klubu VTC Pezinok Súťažnou komisiou SVF riadeného jej predsedom Stražayom (tréner a prezident VTC Pezinok) pred našim klubom s právom ho usporiadať, naše dievčatá neobhájili finálovú pozíciu z minulého ročníka.
V úvodnom zápase sme prehrali s viacnásobným českým majstrom Olympom Praha 2:3, keď sme viedli už 2:0. Žiaľ v treťom sete sa zranila naša kľúčová blokárka Janka Gogolová a neskôr aj Katka Frigmanská. V boji o 3.miesto sme hladko porazili VTC Pezinok.
Naše družstvo po úspešných výsledkoch v predchádzajúcich ročníkoch, keď bolo vždy vo finále a v 2002 získalo v Senici víťazstvo v hale OU Pezinok získalo len 3.miesto. Z finálového súboja, ktorý bol záležitosťou českých družstiev KP Brno a Olymp Praha., vyšiel víťazne Olymp Praha a tým obhájil prvenstvo z minulého ročníka.
Škoda, že sa nehralo v hale Mladosť...

Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 209304, dnes je: 23. máj 2024, 16:32]