Slávia UKSlávia UK

Úspešné slávistky v zahraničí


(7. 4. 2006)

Alica Székelyová stabilne hrávajúca na poste prvej nahrávačky v Afieri Santeramo (talianska A 1), v posledných zápasoch súťaže zdolala so svojim družstvom viacerých ťažkých súperov a skončila na 7.mieste. Práve posledným zápasom dlhodobej časti proti Pesaru obrátilo jej družstvo nepriaznivý vývoj zápasu z 1:2 na 3:2 a vybojovali si play-off.
Úspech na Cypre zaznamenala aj Nina Chudá v Apolon Limasol. Jej družstvo skončilo v cyperskej 1.lige na historickom 3.mieste. Klub má záujem o našu hráčku aj v budúcej sezóne.
V rakúskej lige hrajúce naše hráčky Naďa Mezeiová a Jarka Lehotská majú veľkú šancu zaznamenať s družstvom Fabasoft Linz tiež veľký úspech. Tesne pred skončením najvyššej rakúskej súťaže sú na 2.mieste za Viedňou, ktorá už predčasne obhájila titul z minulého roka.
Gabika Tomášeková a Lucia Toroková hrajúce v náročnej poľskej Superlige za družstvo Stal Mielec už ukončili súťaž. Obsadili 8.miesto, pričom celú dlhodobú časť boli na 6. – 7. mieste. V play-off vypadli na dva zápasy s favorizujúcim Kalizsom vedeného od januára predtým úspešným mužským trénerom Igorom Prieložným.
Vo švajčiarskej lige hrá naše Zuzka Vargová za Volley BTV Luzern. Toto družstvo od začiatku sezóny vedie náš bývalý tréner Vlado Tallo. Po veľmi neúspešnej dlhodobej časti súťaže sa im predsa podarilo zachrániť. Víťazstvami v zápasoch o 9.- 10 miesto vybojovali konečné 9.miesto.

Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 209308, dnes je: 23. máj 2024, 19:03]