Slávia UKSlávia UK

Slávistky - reprezentantky


(6. 4. 2006)

Na pondeľňajšom zasadnutí reprezentačnej rady žien tréneri Čada – Petráš predložili nomináciu reprezentačného družstva žien SR na blížiacu sa kvalifikáciu na ME 2007.
V základnej 17-ke je našich 6 slávistiek – Zburová, Gogolová, Rojková, Bognárová, Noseková a Čapková. Okrem týchto sú nominované ďalšie slávistky hrajúce toho času v zahraniči: Székelyová, Tomašeková a Repáková. Do širšej 22-člennej nominácie sa ešte dostali mladé hráčky Boršovská a Cagáňová a Toroková hrajúca v zahraničí.
Prvá sústredenie RD žien je plánované od 1.mája v Pezinku. V príprave sú plánované zápasy s českým nároďákom a herná príprava v Grécku. Prvý kvalifikačný turnaj sa uskutoční v bulharskej Varne 26.- 28.mája 2006. Druhý kvalifikačný turnaj u nás v Bardejove 2.- 4.júna 2006. Prvý z oboch kvalifikácií postupuje na ME 2007. Na druhého z kvalifikácie čaká septembrová baráž.
V juniorskej reprezentácii, ktorú čaká tiež kvalifikácia na ME 23. – 28.mája 2006 stabilne hrávajú naše Maja Hnátová, Veronika Hrončeková a Jan Rusová.
V kadetskej reprezentácii sú naše mladé hráčky: Ňurcíková Michaela, Svatošová Barbora a Hupková Veronika.

Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 209305, dnes je: 23. máj 2024, 17:51]