Slávia UKSlávia UK

Súťažný riaditeľ SVF sa opäť zaskvel.


(29. 8. 2006)

Súťažný riaditeľ SVF sa opäť zaskvel.

nedávno zverejnil súťažný riaditeľ SVF pán Stražay vyžrebovanie Slovenského pohára žien. Žrebovanie údajne urobila Súťažná komisia SVF na čele s jej šéfom Ľ. Stražayom. Samozrejme, ako je to pod jeho vedením už zvykom, za zatvorenými dverami, v neohlásený deň (pre prípad, že nedajbože sa niektorý zástupcovia klubov žrebovania chceli zúčastniť), bez vopred známeho kľúča nasadzovania družstiev. Extraligové družstvá navyše z príkazu vedenia SVF sa do SP museli prihlásiť (!).
A čuduj sa svete pánu Stražayovi a jeho SK SVF to vyšlo tak, že jeho klubu VTC Pezinok, ktorého je aj prezidentom, vyšlo výborné vyžrebovanie. Pezinok totiž figuruje v dolnej časti pavúka, kde podľa predpokladov môže na ceste do vysnívaného finále sa vyhnúť favoritom tejto súťaže Senici resp. Slávia UK. Popasuje sa so súpermi na ktorých si trúfa.
Len jemu a členom SK SVF zrejme vyhovuje, že Slávia UK a Senica po predpokladaných víťazstvách s výkonnostne slabšími družstvami sa stretnú už v semifinále !!! To znamená že či Slávia UK, ako víťaz minulého ročníka s doterajším 5 víťazstvami v SP žien a minuloročný vicemajster sa stretne s minuloročným majstrom SR Senicou. Takže pekne mu to vyšlo, lebo jeden z týchto dvoch dlhodobo najlepších klubov na Slovensku sa zo súťažou ešte pred finále SP rozlúčia. Tým samozrejme vydlaždí cestu družstvám zo spodnej časti pavúka - najmä Pezinka - do finále Česko-Slovenského pohára (postupujú finalisti SP). Následne jednému z nich sa zatvorí aj postup do Európskeho pohára 2007/08. Dobre vymyslené...

Takže vážení, tu máte jasný dôkaz konfliktu záujmov – pána Stražaya vo funkcii súťažného riaditeľa SVF a prezidenta VTC Pezinok. Tomuto funkcionárovi, ktorý už dávno bažil po tejto funkcii a dočkal sa hneď po Konferencii SVF v minulom roku, asi nejde o slovenský volejbal o jeho úroveň súťaže. Vidí predovšetkým svoj klub. Chová sa bohorovne, suverénne ako doteraz najlepší a najmúdrejší šéf Súťažnej komisie. Zásady objektívnosti a transparentnosti v rozhodovaní mu len málo hovoria.
Podobným netransparentným spôsobom len nedávno vyžreboval Extraligy mužov a žien 2006/07, ktorú mimochodom v termínovej časti ženskej extraligy musel po zásadných pripomienkach od základu zmeniť.
S takýmto riadením ak sa uspokojí vedenie SVF, ktoré mimochodom mu už pri nástupe do funkcie dalo podmienku zrušiť záväzky voči VTC Pezinok pre nezlučiteľnosť funkcií, náš klub sa ale neuspokojí. Sme rozhodnutí podniknúť rázne kroky proti takémuto stavu. Máme už dosť skúseností s jeho nekorektným správaním voči nášmu klubu v minulosti. Spomínate si napríklad na kauzu ohľadne pridelenia organizátora finále Čsl. pohára Pezinku a to napriek nášmu dvojnásobnému uchádzania sa ? Alebo jeho výstupy v minulom ročníku extraligy žien proti nášmu družstvu pri odklade zápasov 1.kola play-off zo zdravotných dôvodov ?
A najčerstvejší prípad konfliktu záujmov, týkajúceho sa opäť nášho klubu. Je normálne aby Súťažný riaditeľ SVF zastupoval naše hráčky, ktoré za podivných a zákulisných okolností chcú prestúpiť do jeho Pezinka ? Čo na to vedenie SVF ? Za jeho krátku dobu účinkovania v tejto dôležitej funkcii to nestačilo ? V komisii, kde na čelnej stoličke by mal sedieť človek na vysokej odbornej úrovni, nestranný, objektívny s vysokým morálnym kreditom v hnutí.

Náš klub podal pre dvoma dňami oficiálny protest proti vyžrebovaniu Slovenského pohára vo volejbale žien ročníka 2006/07. Veľmi sme zvedaví na jeho ďalší vývoj. O tom Vás si dovolíme tiež informovať.

Dr.Vladimír Hančík
prezident VK Slávia UK Bratislava 24.8.2006

Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. Web dizajn, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. [počet návštev: 187536, dnes je: 27. september 2022, 22:58]