Slávia UKSlávia UK

Začiatok sezóny 2006/07 v Slávii UK Bratislava


(7. 8. 2006)

Začiatok sezóny 2006/07 v Slávii UK Bratislava

V pondelok 31.júla začal náš klub prípravu na sezónu 2006/07. Ako prvé začali s prípravou naše seniorské A družstvo žien spoločne s načim druhým novovytvoreným extraligovým družstvom pod hlavičkou Slávia-VM (Slavia Volleymanagement). Pre toto družstvo získal klub licenciu pre Extraligu 2006/07 od Doprastavu Bratislava (jeho B-čko, ktoré postúpilo sa do extraligy neprihlásilo). Základom družstva sú mladé hráčky s perspektívou prechodu do A družstva žien v budúcich rokoch. Tento krok klubu bol nevyhnutný najmä preto, že A družstvo žien spolu so Senicou hrá dlhodobú stredoeurópsku ligu MEVZA (teraz pod názvom MEL) a do extraligy žien vstupuje až od play-off.
Na zraz do ŠH Mladosť prišlo 20 hráčok z obidvoch družstiev s viacerými novými hráčkami. Po úvodných testovaní špeciálnych pohybových schopností sa od 1.augusta začala kondičná príprava v réžii nášho kondičného trénera Júliusa Kolčitera. Spolu strénermi A-čka Hančíkom Martinom, Petrášom Ľubomírom a novým trénerom Viktorom Kuťkom (bývalým špičkovým hráčom niekdajšej mužskej Slávie UK), ktorý bude mať práve na starosti naše druhé extraligové družstvo.
Po týždňovej prípravy prevažne vo vonkajšom  prostredí a posiľňovni obe družstvá odcestovali na týždňové sústredenie do moravského Vojtíškova, do už známeho športového prostredia, kde sa pripravovali aj minulú sezónu. Po návrate zo sústredenia čaká obidve družstvá už príprava v hale.
Začiatok súťaže Mevza a Extraligy žien je 29. september.

Pre sezónu 2006/07 disponujú tréneri týmito hráčkami:
Soares Solange, Zburová Ivana, Bognárová Lucia, Boršovská Vlaďka, Noseková Martina, Čapková Ivna, Gogolová Jana, Cagáňová Hana, Hrončeková Veronika, Hnátová Mária, Paňková Eva
Frigmanská Katarína, Mezeiová Naďa, Forgáchová Barbora, Tomšíková Veronika, Rusová Jana, Paňková Jana, Rákošová Monika.

Do klubu prichádzajú: Marčeková Adriana, Opatovská Hana, Laciaková Lucia, Bryndzová Katarína, Dudíková Andrea a Mačurová Zuzana.

Na ročné zahraničné pôsobenia odchádza Daniela Rojková.

Z klubu boli uvoľnené: Tobiášová, Kručovská, Hnátová (Pezinok) a Gogolová A.(DPS)

Po absolvovaní 1.fázy prípravy začiatkom septembra sa definitívne určia kádre A družstva a Slávie-VM.

Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. Web dizajn, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. [počet návštev: 187531, dnes je: 27. september 2022, 22:22]