Slávia UKSlávia UK

Nové posily do novej sezóny


(4. 8. 2006)

To najzaujímavejšie hneď na úvod: do prípravy volejbalistiek Slávie UK Slovenská sporiteľňa Bratislava, ktorú odštartovali v pondelok testami, sa včera zapojila aj 31-ročná Adriana Marčeková. Bývalá kapitánka slávistiek, ktorá s nimi získala päť majstrovských titulov, strávila šesť sezón v zahraničí - dve v Nemecku a štyri v Taliansku. Šesťnásobná najlepšia volejbalistka odohrala posledný zápas vlani v máji vo finále talianskej Serie A2 v drese Arzana, následne prerušila športovú kariéru pre materské povinnosti. S mamou sedemmesačného syna Juraja bratislavský klub ráta na post blokárky, alternovať však môže aj ako univerzálna hráčka. "Pochopiteľne, že bude mať osobitý športový režim s postupným zaťažovaním. Pre družstvo by bola veľmi cennou posilou a prínosom," poznamenal prezident klubu Vladimír Hančík.


Ten je rád, že pokope zostal aj celý realizačný tím. Tento týždeň dvadsať hráčok zaberá pod dohľadom kondičného trénera Júliusa Kolčitera, manažérom je Stanislav Martinát, lekárkou MUDr. Alena Urvayová a fyzioterapeutom Peter Kollár. A-družstvo bude účinkovať v stredoeurópskej lige (MEL), v ktorej vlani obsadilo nad očakávanie bronzovú priečku, jeho trénermi zostali Martin Hančík a Ľubomír Petráš. B-tím sa predstaví v extralige pod hlavičkou SVM Bratislava, trénovať ho bude Viktor Kuťka. Hráčky však na dve súpisky v klube rozdelia až pred začiatkom súťaží.


Celý káder absolvuje spolu na budúci týždeň sústredenie v osvedčenom prostredí moravského Vojtíškova, od 14. augusta sa Rojková, Zburová, Čapková, Noseková a Bognárová zapoja do prípravy reprezentácie na septembrovú baráž ME 2007 proti Ukrajine. "Koncom augusta spolu s Brnom usporiadame dva jednodňové turnaje, následne by sme si chceli zahrať aj na turnaji v Pezinku. Od 15. do 17. septembra budeme štartovať na turnaji v Přerove, ktorý naše ?áčko? vlani vyhralo. Ďalší víkend po ňom organizujeme Slávia Cup, na ktorý okrem iných tímov prídu i poľský Kalisz vedený Igorom Prieložným či Frýdek-Místek s trénerkou Táňou Krempaskou," pokračuje Hančík. Čo sa týka A-družstva, do jeho širšieho kádra sa ráta s juniorskými reprezentantkami Hrončekovou, M. Hnátovou a Pankovou. Od soboty je na Slovensku už aj Brazílčanka Solange Soaresová, ktorá po zranení koleno zaťažuje iba postupne. Tento týždeň však čaká artroskopia členku reprezentačného tímu Janu Gogolovú. Na prvé zahraničné angažmán sa chystá Daniela Rojková. Tá sa už bola ukázať v Poľsku, vyzerá to na Poznaň alebo Vroclav.


Premiérový zápas v novom ročníku MEL (hracími dňami budú piatok až pondelok, Slávia UK si zvolila sobotu) mal náš vicemajster odohrať 22. septembra v Rijeke, ten však zrejme absolvuje o týždeň neskôr, keď ho v Chorvátsku spojí s ďalším duelom 29. septembra v Šibeniku. V domácom prostredí sa prvý raz predstaví 8. októbra proti slovinskej Novej Gorici. Slávistky opäť nebudú chýbať ani v európskom pohári. V Top Teams Cupe si na turnaji 2. kola od 15. do 17. decembra v Engeholme zmerajú sily s domácimi Švédkami, s albánskou Teutou Durres a gréckym Markopoulom.

Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. Web dizajn, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. [počet návštev: 187533, dnes je: 27. september 2022, 22:23]